UA-9294550-8

Dažādi materiāli – dažādas vannas.

Dažādi materiāli – dažādas vannas.

Čuguna vannas.vannu veidi

Čuguna vannas ir atrodamas gan vecās pirmskara mājās, gan padomju laika dzīvokļos. Tomēr arī mūsdienās daudzi novērtē tās priekšrocību – spēju ilgi saglabāt siltumu, kas ļauj baudīt patīkamos vannas priekus krietni garāku laika sprīdi. Vēl kāds pluss – čuguna vannas nerūsē. Izvēloties čuguna vannu, īpaša uzmanība jāpievērš tās emaljas pārklājumam. Ja pati vanna ir teju mūžīga, tad emalja ar laiku mēdz plaisāt un lobīties krasu temperatūras izmaiņu un mehānisku bojājumu rezultātā. Bojātu emalju ir diezgan grūti atjaunot.

Akmens masas vannas.

Akmens masas vannas izgatavo dažādās krāsās un izmēros. Tās tiek gatavotas no vairāku iežu maisījuma, līdz ar to tām nekaitē ne rūsa, ne dažādas ķīmiski aktīvas vielas. Akmens vannas lēni uzsilst un ilgi saglabā siltumu, materiālam ir patīkami pieskarties, kas šajā gadījumā nav mazsvarīgi

Akrila vannas.

Akrila vannu lielākā priekšrocība ir to dažādās formas, krāsas un izmēri. Diemžēl tieši te slēpjas arī būtiskākais trūkums: augstākas kvalitātes akrila loksnes ir grūtāk veidot. Šādas vannas salīdzinoši ātri bojājas, kaut atjaunošana nav īpaši sarežģīta. Akrils ir mīksts, tāpēc vannas izturība tiek uzlabota ar armējošu epoksīda sveķu slāņu palīdzību. Jo vairāk slāņu, jo labāka vanna, turklāt šos slāņus var redzēt un līdz ar to noteikt vannas kvalitāti jau veikalā.

Kvarila vannas.

Kvarila vannas ir līdzīgas akrila vannām, jo ir gatavotas no akrila un kvarca maisījuma. Galvenais ieguvums – ilgāks kalpošanas laiks un izturība. Kvarila vannu svars ir mazāks, kā čuguna vannām, bet lielāks kā akrila.

Metāla vannas.

Metāla vannas ir iespējams izgatavot dažādās formās, tās nav dārgas. Diemžēl siltumu metāla vannas nesaglabā ilgi. Tādēļ tās drīzāk ir piemērotas cilvēkiem, kas vannā vienkārši mazgājas, nevis izmanto to ilgstošām meditācijām zem biezas smaržīgu putu kārtas. Metāla vannas arī rada lielāku troksni to plāno sieniņu dēļ, tomēr šo problēmu iespējams novērst, pārklājot vannu ar īpašu plēvi, kas vienlaikus arī palēnina siltuma aizplūšanu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Яндекс.Метрика