UA-9294550-8

Stereotaksiskā radioķirurģija prostatas vēža ārstēšanai

Stereotaksiskās radioķirurģija (SBRT) izmanto inovatīvu tehnoloģiju, lai nodrošinātu prostatas vēža apstarošanu ar lielu starojuma devu. Neraugoties uz nosaukumu, stereotaksiskā radioķirurģija nav ķirurģiska procedūra, bet gan staru terapijas forma. Tā kā deva ir liela, tiek izmantoti mazāka kopējā apstarošanas deva. Turklāt, jonizējošais starojums tiek pievadīts tikai vēža skartajām šūnām un rezultātā tiek iznīcinātas tikai audzēja bojātās prostatas šūnas.

Kas ir stereotaksiskā radioķirurģija?

Stereotaksiskā radioķirurģija ir ļoti precīza radiācijas terapijas forma, ko izmanto, lai ārstētu prostatas vēzi, smadzeņu, plaušu vēzi, kā arī citus audzēju veidus, kam nepieciešama augsta precizitāte.

Ar klasisko staru terapijas terapiju arī veselie audi saņem pietiekami lielu radiācijas devu. Ar stereotaktisko radioķirurģija prostatas vēža ārstēšanā var labāk fokusēt radiāciju tieši uz audzēja skartajām šūnām, tāpēc apkārtējie veselie audi paliek neskarti. Tas ir īpaši svarīgi tādu audzēju ārstēšanā kā prostatas un smadzeņu audzēji.

Izmantojot šo tehnoloģiju, ārsti var sasniegt audzējus dziļi ķermenī, neriskējot operāciju laikā skart dzīvībai svarīgas smadzeņu centrus vai saglabāt prostatas normālu funkciju. Nav griezumu, minimāls diskomforts un nav blakusparādības, kas parasti ir novērojamas klasiskās ķirurģijas gadījumā.

Viena no modernākajām iekārtam ir ASV ražotā CyberKnife M6 radioķirurģijas iekārta, kas ir pieejama arī Austrumeiropā, Latvijā. prostatas vēža ārstēšana

Pieredzējusi komanda.

Ārsti, izmantojot radiokirurģijas robotu, parasti strādā kopā ar medicīnas fiziķiem, kuri ar speciālas programmatūras palīdzību nodrošina vēža apstarošanu no teju vairāku tūkstošu leņķiem, kas nodrošina augstu precizitāti. Rezultātā, tiek apstarotas tikai audzēja skartās šūnas un netiek bojātas veselās, kas nav iespējams ārstējot ar klasiskās ķirurģijas vai staru terapijas metodēm.

Individualizēta pieeja ārstēšanai

Pacienti, kuri apzinās, piemēram, prostatas vēža ārstēšanas priekšrocības ar CyberKnife, parasti rūpīgi ir novērtējuši visas piedāvātās ārstēšanas iespējas. Ja pacientam ir svarīga dzīves kvalitāte pēc ārstēšanas, potences saglabāšana un citu blakusparādību novēršana, izvēle vienmēr krīt par labu prostatas vēža ārstēšanai ar CyberKnife.

Яндекс.Метрика