UA-9294550-8

Vannas istabas apdares pieskaņošana vannai

Vannas istabas apdares pieskaņošana vannai

Vanna ir vannas istabas centrālais elements. Tāpēc interjera izveide bieži vien tiek koncentrēta tieši ap šo priekšmetu, lai radītu harmonisku, gaumīgu un praktisku telpas dizainu. Kas būtu jāņem vērā, iekārtojot vannas istabu un izvēloties telpas apdari? vannas

Pirmkārt, izvēloties telpas apdari, jāņem vērā, ka vannas istabu diezgan regulāri piepilda ūdens tvaiki, kas kondensējas uz telpas sienām un griestiem. Tāpēc vannas istabas apdarei vajadzētu izvēlēties materiālus, kas mitrumu atgrūž. Arī tad, ja esi izvēlējies vannas istabas apdarei koku, būtu vēlams to pārklāt ar ūdensizturīgo laku. Pēc apstrādes koka izstrādājums kļūs mitruma izturīgs, kā arī ilgstoši saglabās savu sākotnējo izskatu.

Sen kā pagājuši tie laiki, kad vannas istabas apdarei izmantoja tikai un vienīgi flīzes, tāpēc, izvēloties vannas istabas apdares materiālus, nevajadzētu baidīties arī no ne tik tradicionāliem risinājumiem. Piemēram, ja esi izvēlējies oriģināla dizaina vannu vai vannu neparastā krāsā, tad nebaidies tai pieskaņot nedaudz ekstravagantas vinila tapetes, kuras ir viegli kopjamas un nezaudē savu izskatu arī mitruma ietekmē. Senlaicīga izskata vannām lieliski piestāvēs ķieģeļu apdare, kuru var papildināt gan ar metāla, gan dažādiem stikla elementiem. Lai vannas istabas apdare nebūtu vienmuļa, vēlams dažādus materiālus kombinēt, kā arī izmantot dažādas krāsas, iepriekš izvērtējot to, lai materiāli un krāsas savā starpā harmoniski sadzīvotu.

Ļoti skaisti izskatās, ja vannu apflīzē, bet tad būtu jāņem vērā fakts, ka pēc vannas apdares būs apgrūtināta piekļuve vannas kanalizācijas caurulēm.

Ja sākumā tiek iegādāta vanna, bet tikai pēc tam tiek veikti vannas istabas apdares veidošanas darbi, tad apdares materiālu krāsas var pieskaņot vannai. Piemēram, ja vannas iekšpuse ir balta, ārpuse zila, bet tās kājas melnas, tad tieši šīs trīs krāsas vajadzētu izmantot visā vannas istabas interjerā, tādējādi radot ļoti harmonisku un gaumīgu telpas vizuālo noformējumu.

Ja materiālie līdzekļi ir ierobežoti, tad lētākais risinājums būs sienu krāsošana, taču ir jāatceras, ka ūdensizturīgās krāsās atstaro gaismu un lieliski izceļ visas sienu nepilnības, tāpēc pirms krāsošanas darbu uzsākšanas būtu vēlams veikt sienu izlīdzināšanu.

Gadījumos, kad tiek izvēlēta ļoti krāsaina vanna (piemēram, sarkanā krāsā), apdares materiālus var izvēlēties neuzkrītošās krāsās (piemēram, baltā), lai telpas kopskats nebūtu pārāk spilgts un vanna izceltos uz telpas fona.

Svarīgākais, kas būtu jāievēro katram, izvēloties vannas istabas apdares materiālus, ir tas, ka vannas zonā apdarei obligāti būtu jābūt ūdensdrošai, izturīgai un viegli kopjamai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Яндекс.Метрика